Maris

Maris Abe on idamaise tantsu artist ja õpetaja,kes alustas kõhutantsuga aastal 2006, Aili Reha juhendamisel. Kõhutantsu regulaarse õpetamisega alustas ta aastal 2012 ning hetkel juhendab trenne nii Tallinnas kui Türil.

2011.- 2013. aastani töötas Maris tantsuteatris Müstika soolo- ning trupitantsijana, treenerina ning tegeles ka administratiivse poolega.

Müstika kaudu esines Maris regulaarselt restoranides. Vesipiibu kohvik, Bollywood ja Peppersack ning paljudel era- ja avalikel üritustel (Keskajapäevad, Viru Folgil koos ansambel Atlasega, Maailmapäev koos ansambel Bombillazega, etendus „Hea ja kurja tundmise puu“, lavastaja Silver Sepp jms) ning Zahra Mujuneni ning Laura Zaray kaudu erinevatel üritustel Soomes.

2013. aasta suvel töötas Maris Vanessa Show Productions tantsukompaniis Sharm el Sheikh’is trupis ning idamaise tantsu sooloartistina erinevates hotellides, klubides ning erapidudel.

Maris täiendab end pidevalt festivalidel ja õpitubadel nii Eestis kui välismaal. Lisaks kõhutantsule on Maris õppinud regulaarselt ka ladina tantse, kaasaegset tantsu ning peotantsu.

2012. ja 2013. aastal saavutas Maris Kreekas „Cairo by Night“ festivalil professionaalide kategoorias 3. koha.
3. koha võitis ta ka samas kategoorias Eestis rahvusvahelisel konkursil „Kõhutantsutähed 2012“.