Kairi

Kairi Reinvee on artist, koreograaf, õpetaja idamaise tantsu alal, kes alustas kõhutantsuõpinguid 2005.aastal Liina Remmelg juhendamisel. Alates 2012. aasta sügisest on ta Tallinna Ülikooli koreograafia eriala üliõpilane.

2008.-2011. aastani oli ta Eesti suurima idamaise tantsuteatri – Müstika Maagiline Teater – kõhutantsutrupi koosseisus, kellega on esinemas käidud mitmesugustel festivalidel Eestis (Keskajapäevad, Viru Folgil koos ansambel Atlasega, Maailmapäev, koos ansambel Bombillazega jne), idamaisetel festivalidel Soomes (Yalla! 2010), Lätis (Piramida 2009), võetud osa etendusest „Hea ja kurja tundmise puu“, lavastaja Silver Sepp.

Kairi täiendab ennast regulaarselt erinevatel festivalidel, kursustel üle Euroopa. Palju sooloesinemiste kogemust on talle pakkunud Eesti esimene professionaalne tantsugrupp Zahira, kellega alustati koostööd 2008.aastal (esinemised restoranis Peppersack, Bazaar jne).

Samuti on ta käinud esinemas soolonumbritega Hafladel nii Eestis kui Soomes (koostöös Zahra Mujuneniga, Maroko saatkonnaga Helsingis, Laura Zarayga).
Töökogemused idamaise tantsu treenerina alates 2008.aastast.

Kairi võitis I koha solistide professionaalide arvestuses Rahvusvahelisel Idamaise Tantsu Festivalil Tallinnas 2009.aastal.

2011. aasta kevadel ühines Kairi Amaya Dance Companiga, mille juhendajaks on Manca Pavli. Koos rahvusvahelise kompaniga, kuhu kuuluvad tantsijad Rootsist, Horvaatiast, Itaaliast, Sloveeniast ja Kairi ainukesena Eestist, võeti ette Euroopa tuur 2011/12 hooajal. Sellega seoses oli Kairil eriline võimalus elada, esineda, ennast täiendada ja olla ise tantsuõpetaja erinevates riikides (kursused ja õpetamised Horvaatias (Zagreb), Poolas (Krakow), Itaalias (Veneetsia, Crema), Sloveenias (Ljubljana) jne).