Idamaise tantsu algus läänes Idamaise tantsu algus eestis Lingid

Idamaise tantsu algus Eestis

Septembrist 1996.a. algasid Võimlemisklubis Piruett idamaise tantsu tunnid. Juhendajaks oli Pille Roosi, kes kasutas tundides erinevatest idamaistest kultuuridest pärit tantsutehnikaid, sealhulgas ka kõhutantsu elemente. Aasta-pooleteise jooksul hakkas domineerima kõhutants. 1997.a.sügisest alustas Pille Roosi kõhutantsu tunde ka Tantsustuudios Amrita.

Alates 1998. aastast hakkasid kõhutantsu õpetama ka Pille Roosi õpilased: Iris Frolov Piruetis, Juta Rahkema Tartus, ja Tantsustuudios Amrita lisaks Pille Roosile ka Monika Kesper. Varsti astusid esimestena publiku ette Pille, Monika ja Iris. Esinemas käidi mitmel pool Eestis, samuti ka Eesti Televisioonis.

1999.a. moodustas Monika Kesper omaette trupi koos Mai-Liis Maasariga, mis sai nimeks Callista. Sellega liitus ka Mai-Liisi õde Mari-Leen. Esinemisi jätkus nii lähedal kui kaugel, käidi koguni Indias! Edaspidi lahkusid Callista koosseisust nii Monika kui Mari-Leen ning Mai-Liis esines koos oma õpilastega. Mai-Liis alustas õpetamist SalongStuudios99. Tema õpilane Anu Eha, kes alustas Mai-Liisi kõrval stuudios LaRonda, juhendas õpilasi ka stuudios DanceAct.

1998.a. kutsus Iris koos endaga esinema Liina ja Ulvi. Koos Pillega pandi 1999.a. alus uuele trupile, mille nimeks saigi ZAHIRA. Ühiselt on kavandatud mitmeid suuri ja väikseid projekte, käidud palju esinemas, alustatud koostööd muusikutega, vastu võetud külalisõpetajaid-esinejaid, käidud end täiendamas Soomes. Zahira tantsijad alustasid kõhutantsutundide juhendamist Tantsustuudios Amrita, Almer Jansu Tantsustuudios, stuudios DanceAct, Tabasalu Spordiklubis, Idakeskuse Spordiklubis ja Pelgulinna Rahvamajas jne.

Juta Rahkemast kujunes omanäoline soolotantsija ja tantsuõpetaja. Lisaks tundidele Tartus alustast ta alates 2000.a. tundidega Võimlemisklubis Piruett. Juta õpilastest on endale esinejatena nime teinud kaks Tartust pärit tantsijat, kes moodustasid tantsutrupi nimega Õed Shahrazad.

Nüüdseks on kõhutantsuhuviliste arv Eestis tublisti kasvanud ning on juurde on tulnud palju uusi tantsijaid, õpetajaid ja harrastajaid.